Şehir stresinden ve kalabalığından uzaklaşıp Ege’ye taşınma hayallerinizi emekliliğinizde değil, şimdi gerçekleştirin! Dalaman; konumu, uçsuz bucaksız yeşil alanları, el değmemiş muhteşem doğası, huzurlu yaşamı ve sahil boyunca uzanan cennet gibi plajlarıyla hayalleriniz için en doğru adres.

Kentlerde yaşamaktan, sürekli bir yerlere yetişme telaşından bunaldıysanız, her şey üstünüze üstünüze geliyorsa ve stressiz bir gününüz geçmiyorsa daha ne duruyorsunuz? Kendinizi Ege’nin rahatlığına ve huzuruna bırakın; dokuz ay yazı yaşatan ikliminde, yavaş akan zamanında özgür, gürültüden uzak, doğayla iç içe bir yaşam sürün. Güne Ege’nin mis gibi havasıyla ve meşhur serpme kahvaltılarıyla başlayın. Zeytinlikler, portakal ve nar bahçelerinin eşlik ettiği yollardan geçerek kendinizi Ege’nin pırıl pırıl denizine bırakın. Akşam da, nefis zeytinyağlılar, Ege otları ve deniz ürünleriyle donatılmış, o meşhur Ege sofralarının tadını çıkarın.

Dalaman’da yaşamak demek, Ege ve Akdeniz’in tüm güzelliklerinin buluştuğu büyülü bir coğrafyada yaşamak demektir. Dalaman, Akdeniz’in batısını dantel gibi işlemiş, yeşille kucaklaşan masmavi koyları, birçok medeniyetin izlerini taşıyan ve hala ayakta duran tarihi dokusu, mineral bakımından zengin ve şifa kaynağı olan termal kaynakları, birçok yaban hayvanının barındığı ormanları, ismiyle özdeşleşen ve bütün Batı Akdeniz’e hayat veren Dalaman Çayı’yla eşsiz bir tatil beldesidir.

Mavi yolculuğun uğrak yerlerinden ve Sarsala ile Hurmalı koyları arasında kalan Kapıdağ Yarımadası; büyüleyici güzellikte koy, burun ve adalarla kaplıdır. İç kesimlere gidildikçe dikleşerek yükselen tepeler zengin tarihi kalıntılarıyla etkileyici güzelliktedir. Hurmalı koyunu, Gerenyatağı, Cemile, Göbün, Merdivenli, Kurşunlu, Hamam, Sarsala ve Sıralıbük koyları izler. Bu koylarda hem denizin tadını çıkarabilir, hem de eski çağ liman kalıntılarını gezerek tarihe doyabilirsiniz.

Hurmalı Koyu’nun devamındaki Akça Burun, Güngörmez, Kurtoğlu, Kızılkuyruk, Kuyruk, Kara, Boz, Martin ve Topburnu da Kapıdağ Yarımadası’nın önemli burunlarındandır. Burunlar arasına sıkışmış sayısız koy; güneşin, denizin ve yeşilin tadını çıkarmanız için sizi bekliyor.

Dalaman; Fethiye, Göcek, Dalyan, Köyceğiz, Marmaris ve Akyaka gibi birçok önemli tatil beldemizin de hemen yanı başında. Dalaman’da yaşayarak Akdeniz ve Ege’nin tüm güzellikleriyle kolayca kucaklaşabilirsiniz. İztuzu Plajı sadece 20 km uzaklıkta ya da en uzak Akyaka, Dalaman’a sadece 40 dakika uzaklıkta.

Doğa, deniz ve tarihin iç içe geçtiği Dalaman’da, havalimanının bölge turizmine katkısı çok büyük. Turizmin yanı sıra, Dalaman’da yaşamak isteyenler için de önemli bir tercih sebebi. Dalaman; Akdeniz ve Ege’deki tatil beldelerine yakın olduğu gibi, havalimanı sayesinde büyükşehirlere de çok yakın! İstanbul sadece 50 dakika uzaklıkta ve kışın bile günde beş sefer düzenleniyor.

Dalaman; Muğla’nın, Türkiye'nin ve dünyanın en verimli ovalarından biri. Dalaman’ın çam ve zeytin ağaçlarıyla süslü sıra dağları, dünyada ender yetişen sıla ağaçlarıyla kaplı geniş ormanları, serin ve bol sulu yaylaları, yüzlerce ürünü yetiştirmeye elverişli toprakları insanlar için bir yaşam kaynağı oluyor. Dalaman’da ister kendi toprağınızı ekip biçin, ister köylülerden satın alın,  Türkiye’nin en bereketli topraklarında olmanın ayrıcalığını yaşayın. Ege’nin binbir çeşit otları, şifalı bitkileri ve köylülerin ürettikleri en doğal ürünlerle bezenmiş semt pazarları sizi bekliyor. Üstelik büyükşehirlerden çok daha ucuz fiyatlarla.

Sizleri de bu büyülü coğrafyanın muhteşem doğasını, masmavi ve pırıl pırıl denizini, gizli kalmış koylarını ve Ege’nin huzurlu yaşamını keşfetmeniz için Dalaman’a bekliyoruz.

ÜST